Σελίδες

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 2020-2021

18/2/13

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΚΟΥ-ΑΣ ΜΕΤΕΩΡΑ 1-2

Μεγάλο διπλό πήρε χθες η ομάδα της Καλαμπάκας από τον μέχρι χθες αήττητο στην έδρα του Κεραυνό Θεσπρωτικού με σκορ 1-2.
Με την ήττα αυτή ο Κεραυνός θα έχει πολύ δύσκολη συνέχεια για να μπορέσει τελικά να κρατηθεί στην Γ' Εθνική Κατηγορία.
Ο Κεραυνός στο 1ο ημίχρονο είχε πολύ καλή απόδοση και ευτύχησε να προηγηθεί στο 24' λεπτό με ωραία και δυνατή κεφαλιά του Γατσέλου από το ύψος της μιρκρής περιοχής. Στο 2ο ημίχρονο η ομάδα των Μετεώρων  ανέβασε την απόδοσή της και στο 66΄λεπτό πετυχαίνει την ισοφάριση με κοντινό πλασέ του Σιούτα.
Στο 94+ ' ο Γραβάνης Γ. πετυχαίνει το 2-1 με κοντινό πλασέ.
Διαιτητής: Κολυτάς  με βοηθούς Βλάσση και Κατσούρη (Κέρκυρας)
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΚΟΥ (Βαγγέλης Φίντζος): Μπάμπης, Πάνου, Φαρμάκης, Παπαδόπουλος, Λέτσος, Γατσέλος (69' Τζιάκος Γ.), Λέκκος (77' Δήμος), Ρακόπουλος, Λάππας, Φέκκας (54΄Κολιός), Κούσης.
Α.Σ. Μετέωρα: Γεωργίου, Γκόβαρης, Χριστοδουλόπουλος, Σιούτας, Γραβάνης Μ.(71' Παπανικολάου), Αυγέρος, Αγγελάκης, Παπαγεωργόπουλος (93΄Σιαμούτης), Βουλτσίδης (88΄Τσιαούσης), Μαντζάνας, Γραβάνης Γ.