Σελίδες

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 2020-2021

9/2/13

ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ: ΕΝΩΣΗ ΠΑΡΓΑΣ-ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΚΟΥ 1-2

Συνεχίζει να εντυπωσιάζει η παιδική ομάδα του Κεραυνού  που στο σημερινό της δύσκολο εκτός έδρας  παιχνίδι στην Πάργα απέναντι στην τοπική  Ένωση,  πέτυχε ένα σπουδαίο «διπλό» με σκορ 2-1.
Με την σημερινή νίκη ο Κεραυνός παρέμεινε  στην πρώτη θέση της βαθμολογίας έχοντας πετύχει συνολικά: 3 νίκες και 1 ισοπαλία (βαθμοί: 10, τέρματα: 11-2)
Μόλις στο 1΄λεπτό ο Τζίμας Γ. σε ωραία προσπάθειά του από πλάγια θέση αριστερά,  με καταπληκτικό δυνατό σουτ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα γράφοντας το 1-0.
Στο 60΄λεπτό η ομάδα της Ένωσης φέρνει το παιχνίδι στο 1-1 και μετά από 10΄ λεπτά και συγκεκριμένα στο 70’ λεπτό, ο Φίντζος Γ.Γ. με ωραίο πλασέ σουτ μέσα από την περιοχή διαμορφώνει το τελικό 2-1 για τον Κεραυνό.
Ο Κεραυνός αγωνίστηκε σήμερα με τους: (Γιώργος Φίντζος): Δράκος Ν., Τζίμας Μ., Πάνος Γ., Τσάτσος Κ.Π., Μπόμπορης Β., Μπαλάφας Γ., Τσάτσος Κ.Ι., Μάτης Φ., Φίντζος Γ.Ε.(Στούπας), Τζίμας Γ., Φίντζος Γ.Γ.