ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 2020-2021

14/1/12

ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ: ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΚΟΥ-ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΛΟΥΡΟΥ 5-4

Η Παιδική ομάδα του Κεραυνού

Σημαντική βαθμολογική νίκη με σκορ 5-4 πέτυχε σήμερα το πρωί στο Θεσπρωτικό η παιδική ομάδα του ΚΕΡΑΥΝΟΥ απέναντι στην αντίστοιχη ομάδα του ΘΡΙΑΜΒΟΥ Λούρου.
Γιώργος Τζίμας το μελλοντικό "δεκάρι" του Κεραυνού

Η νεανική ομάδα του ΚΕΡΑΥΝΟΥ παίζοντας πολύ ωραίο ποδόσφαιρο κατάφερε πολύ πιο εύκολα απ’ ότι δείχνει το τελικό αποτέλεσμα , να πάρει τους τρεις βαθμούς της νίκης.
Αυτό που ικανοποίησε ιδιαίτερα ήταν η γενική εικόνα που παρουσίασε σήμερα ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ, ο οποίος είχε πάρα πολύ σωστή κυκλοφορία της μπάλας και περισσότερο ικανοποίησε για τα πολλά τρεξίματα και τις αλληλοκαλύψεις που είχε σε όλες τις γραμμές του.
Η ομάδα του Λούρου παρουσίασε ένα αξιόλογο σύνολο και μέχρι τη λήξη του παιχνιδιού προσπάθησε για το καλύτερο αποτέλεσμα.
Στιγμιότυπο από τον σημερινό αγώνα του Κεραυνού με τον
Θρίαμβο Λούρου

ΤΑ ΓΚΟΛ ΤΗΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗΣ:
Στο 5’ λεπτό ο Νταλαγιάννης με ωραίο σουτ πετυχαίνει το 1-0 για τον Λούρο.
Στο 15΄λεπτό ο Σκανδάλης με ωραίο πλασέ σουτ πετυχαίνει το 1-1.
Στο 24’ λεπτό ο Σκανδάλης, αφού πέρασε όλη την αμυντική γραμμή των αντιπάλων του,  πετυχαίνει με ωραίο πλασέ σουτ το 2-1.
Στο 32΄λεπτό και πάλι ο Σκανδάλης με σχεδόν πανομοιότυπη προσπάθεια με το δεύτερο γκολ  πετυχαίνει το 3-1.
Στο 40΄λεπτό ο Γεωργαλής με εντυπωσιακό σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή στέλνει την μπάλα στο «γάμα» της εστίας του Αντώναρου και πετυχαίνει το 4-1.
Στο 52΄λεπτό ο Νταλαγιάννης μειώνει το σκορ σε 4-2 με ωραίο σουτ μέσα από την περιοχή.
Στο 60΄λεπτό και πάλι ο Σκανδάλης με πλασέ σουτ πετυχαίνει το 5-2 για τον ΚΕΡΑΥΝΟ.
Στο  62΄λεπτό ο Σίσκας με σουτ μέσα από την περιοχή πετυχαίνει το 5-3 και το τελικό 5-4 διαμορφώνει ο ίδιος παίκτης στο 73΄λεπτό με εύστοχο χτύπημα πέναλτι.
Διαιτητής της συνάντησης ήταν ο κ.Βασιλείου Σ.με τον βοηθό του Ντίσιο Στ.