ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 2020-2021

7/1/12

ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ- ΕΘΝΙΚΟΣ ΦΙΛΙΠΠΙΑΔΑΣ-ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΚΟΥ 2-9

Η ΠΑΙΔΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΚΕΡΑΥΝΟΥ
Στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής του Παιδικού Πρωταθλήματος  ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ Θεσπρωτικού συνέτριψε εκτός έδρας με το εντυπωσιακό σκορ 9-2 τον ΕΘΝΙΚΟ Φιλιππιαδας .
Φάση από την σημερινή αναμέτρηση
Οι αντίξοες καιρικές συνθήκες που επικρατούσαν σήμερα στην Φιλιππιάδα, δεν επέτρεψαν και στις δύο ομάδες ν’ αναδείξουν το πλούσιο ταλέντο τους σ’ ένα πολύ δύσκολο και λασπωμένο αγωνιστικό χώρο.
Η ομάδα του ΚΕΡΑΥΝΟΥ παίζοντας πιο ουσιαστικά από τον Εθνικό,πέτυχε μια ευρεία νίκη και σίγουρα οι τρείς βαθμοί της νίκης του ΚΕΡΑΥΝΟΥ  δίνουν ιδιαίτερο ενδιαφέρον για τη συνέχεια του πρωταθλήματος.
ΤΑ ΓΚΟΛ:
Στο  5’ λεπτό Γεωργαλής με ωραίο πλασέ σουτ κάνει το 1-0.
Στο 10’ λεπτό η ομάδα του ΕΘΝΙΚΟΥ κάνει το 1-1 με ωραίο κοντινό πλασέ σουτ του Κάλλου.
Στο 12΄λεπτό ο Τζίμας με ωραίο σουτ μέσα από την περιοχή  κάνει το 2-1.
Στο 17΄λεπτό ο Νταλαγιάννης  με ωραία ατομική προσπάθεια πετυχαίνει το 3-1.
Στο 25΄λεπτό ο Μάτης με ωραίο σουτ μέσα από την περιοχή  πετυχαίνει το 4-1.
Στο 28’ λεπτό και πάλι ο Τζίμας με ωραίο σουτ μέσα από την περιοχή  ανεβάζει τον δείκτη του σκορ σε 5-1.
Στο 33’ λπετό ο Γεωργαλής με εντυπωσιακή ατομική προσπάθεια πετυχαίνει το 6-1.
Στο 42’ ο Νταλαγιάννης με ωραίο σουτ ανεβάζει τον δείκτη του σκορ σε 7-1.
Στο 50’ λεπτό ο ίδιος παίκτης κάνει το 8-1.
Στο 60΄λεπτό ο Μπούγιας  με εξαιρετικό πλασέ σουτ κάνει το 8-2 και τέλος στο 65’ λεπτό ο Νταλαγιάννης πετυχαίνει το τέταρτο προσωπικό του τέρμα και το 9-2 για τον ΚΕΡΑΥΝΟ.

Διαιτητής της συνάντησης ήταν ο κ. Ζιώγας μαζί με τον κ. Ντίτσιο.
ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:
 ΕΘΝΙΚΟΣ ΦΙΛΙΠΠΙΑΔΑΣ: Οικονόμου, Μπάκος Κ., Μπάκος Β., Κόκκαλης, Κάλλος, Γιώτης Ι.(52΄Παπατσίμπας), Γιώτης Γ., Ιατρού, Παλιάτσος,  Οικονόμου, Μπούγιας
Εντυπωσιακή προσπάθεια των μικρών
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΚΟΥ:  Καλδάνης, Τσάτσος Κ., Ζορμπάς, Τσάτσος, Μπόμπορης, Μπαλάφας, Μάτης (51΄Δράκος), Τζίμας, Σκανδάλης, Χρήστου (47΄Φίντζος Γ.Ε.), Φίντζος.