29/1/11

15η Αγωνιστική: ΔΟΞΑ ΩΡΩΠΟΥ-ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΚΟΥ 3-4

Κεραυνός: Σιώρος Απ., Τζιάκος, Καλδάνης, Καραγιάννης, Λέκκος, Μαλέσκος,
Κούσης, Κολιός, Σιώρος Απ., Μπόμπορης, Ντόβας
Αυτό που δεν είχε στα τρία προηγούμενα παιχνίδια ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ δηλαδή πάθος και δύναμη, τα είχε σήμερα και με ηγέτη τον έμπειρο Καραγιάννη (πέτυχε τρία γκολ και είχε δύο δοκάρια) επικράτησε έστω και δύσκολα με σκορ 3-4 στο εκτός έδρας παιχνίδι του με την ΔΟΞΑ Ωρωπού.
Ήταν ένα φοβερό παιχνίδι με πολλές φάσεις μπροστά στις δύο εστίες και κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον των φιλάθλων μέχρι και το τελευταίο σφύριγμα του Διαιτητή.

Συναγερμός μπροστά στην εστία του Λέκκου
Στο 1ο ημίχρονο ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ ήταν ανώτερος της ΔΟΞΑΣ, πέτυχε ένα γκολ και θα μπορούσε να πετύχει ακόμη περισσότερα σε κάποιες ευκαιρίες που δημιούργησε.
Στο 2ο ημίχρονο οι δύο ομάδες παρουσίασαν ένα καταπληκτικό θέαμα, αφού η μπάλα παιζότανε πάνω κάτω και στις δύο περιοχές προσφέροντας στον κόσμο άλλα έξι τέρματα.

ΓΚΟΛ ΚΑΙ ΦΑΣΕΙΣ:
Στο 18ο λεπτό ο Καραγιάννης από το ύψος της μικρής περιοχής με προβολή άνοιξε το σκορ.
Στο 54ο λεπτό ο Σιώρος Αντώνης με πλασέ σουτ πάνω από τον τερματοφύλακα Δρόσο, πέτυχε το 0-2.
Στο 57ο λεπτό ο Καραγιάννης με δυνατό σουτ μέσα από την μεγάλη περιοχή πέτυχε το 0-3.
Στο 63ο λεπτό ο Ποστόλη με καταπληκτικό δυνατό σουτ  από την γραμμή της μεγάλης περιοχής μείωσε σε 1-3.
Στο 65ο λεπτό και πάλι ο Καραγιάννης με κοντινό πλασέ σουτ πέτυχε το 1-4.
Στο 72ο λεπτό ο Μέλλος με πλασέ σουτ μέσα από την περιοχή πέτυχε το 2-4.
Στο 76ο λεπτό σουτ του Καραγιάννη μέσα από την περιοχή  η μπάλα βρίσκει το οριζόντιο δοκάρι.

Πανηγυρισμοί του Καραγιάννη και
 Σιώρου Απ.στο 3-0
Στο 84ο λεπτό πλασέ σουτ του Καραγιάννη αυτή τη φορά η μπάλα βρίσκει το κάθετο αριστερό δοκάρι.
Έτσι φθάσαμε στις καθυστερήσεις του αγώνα όπου ο Μυφτίου με έξοχο απευθείας χτύπημα φάουλ διαμόρφωσε το τελικό 3-4.

Η διαιτησία του κ. Τριανταφύλλου και των βοηθών του Παφύλα και Ντόνη άφησε την γηπεδούχο ομάδα με παράπονα για ένα πέναλτι που δεν δόθηκε στο 2ο ημίχρονο σε ανατροπή του Μέλλου από τον Λέκκο.