13/3/10

23η Αγωνιστική: Α.Ο. ΜΥΤΙΚΑΣ-ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΚΟΥ 1-2

Κεραυνός: Ντόβας. Τζιάκος Γ.Ν., Κιτσαντάς, Καλδάνης, Παπασάββας, Χήτας,
Κολιός Π., Νικολάου, Κολιός Γ., Τζιάκος Γ.Δ., Μπόμπορης

Δύσκολη και αγχωτική νίκη με σκορ 2-1 πέτυχε ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ Θεσπρωτικού στο εκτός έδρας παιχνίδι του με την ομάδα του Α.Ο.Μύτικα.
Ο Καλδάνης πετυχαίνει με απευθείας φάουλ το 2-1
Μια νίκη που ήρθε την κατάλληλη στιγμή για την ομάδα του Θεσπρωτικού και την διατηρεί στην τρίτη θέση της γενικής βαθμολογίας.
Ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ στις τελευταίες αγωνιστικές του πρωταθλήματος, δείχνει να έχει χάσει τον ενθουσιασμό και τον ρυθμό που είχε στον 1ο γύρο και στο παιχνίδι αυτό,  προβλημάτισε με την εμφάνισή του ιδιαίτερα στο 2ο ημίχρονο.
Η ομάδα του Μύτικα, που έπαιζε το τελευταίο χαρτί
για την παραμονή της στην κατηγορία, έδειξε να έχει μια δυνατή και πολύ καλή ομάδα και εάν ήταν λίγο τυχερή, θα μπορούσε να αποσπάσει τουλάχιστον τον βαθμό της ισοπαλίας.
Γενικά ήταν ένα πάρα πολύ καλό παιχνίδι, είχε πολλές φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες και σίγουρα ικανοποίησε τους λιγοστούς φιλάθλους που το παρακολούθησαν.
Η ισοφάριση της ομάδας του Μύτικα με τον Κουρτέτση
ΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΓΚΟΛ
Στο 12ο λεπτό ο Τζιάκος Γ. με δυνατό σούτ μέσα από την περιοχή κάνει το 1-0.
Στο 27ο λεπτό ο Κουρτέσης Α με κοντινό πλασέ κάνει το 1-1.
Στο 32ο λεπτό δυνατό σουτ του Τζιάκου Γ.η μπάλα περνά ελάχιστα άουτ από το οριζόντιο δοκάρι.
Στο 34ο λεπτό ο Νικολάου Σ. μόνος με το τέρμα  καθυστερεί να πλασάρει και ο τερματοφύλακας διώχνει την μπάλα.
Στο 38ο λεπτό δυνατό σουτ του Κολιού Π. η μπάλα περνά ελάχιστα άουτ.
Στο 43ο λεπτό δυνατό σουτ του Καλδάνη Ξ. ο τερματοφύλακας με δυσκολία μπλοκάρει την μπάλα.
Στο 56ο λεπτό ο Χήτας Ι. αποκρούει δυνατό σουτ του Μπειντάρη Γ.
Στο 63ο λεπτό ύστερα από σύγχυση της άμυνας του ΚΕΡΑΥΝΟΥ, ο Ντόβας Κ. διώχνει την μπάλα πάνω από την γραμμή της εστίας.
Στο 75ο λεπτό ο Χήτας Ι. πραγματοποιεί την απόκρουση του αγώνα σε πλασέ σουτ του Χυσένη Τ.
Στο 83ο λεπτό ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ κερδίζει φάουλ έξω από την μεγάλη περιοχή και ο Καλδάνης Ξ.με καταπληκτικό απευθείας σουτ, στέλνει την μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 2-1.

Η Διαιτησία του  κ.Γκλιάτη Φ. και των βοηθών του Φίτσα Β. και Κουμπούρη Π. ήταν άριστη.
Στιγμιότυπο από την σημερινή αναμέτρηση
ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:
Α.Ο.ΜΥΤΙΚΑΣ: 1.Κάτσενος Δ,2.Κωστής Δ,3.Μύτικας Σ,4.Ορφανός Α,5.Γκολάκου Γ,6.Μπαλάσκας Α (46΄Μυφτάραι Λ),7.Μπανάκος Ε,8.Μπειντάρης Γ,9.Κουρτέσης Α(86΄Κατωγιάννης Η),10.Κολοκυθάς Α.Χ.,11.Χυσένη Τ.
Α.Π.Σ. ΚΕΡΑΥΝΟΣ: 1.Χήτας Ι,2.Ντόβας Κ,3.Μπόμπορης Α,4.Τζιάκος Γ (22΄Μαλέσκος Η),5.Κιτσαντάς Χ (46΄Τζιάκος Χ),6.Παπασάββας Α,7.Κολιός Π (76΄Καραμπίνης Σ),8.Καλδάνης Ξ,9.Τζιάκος Γ.του Ν. 10.Κολιός Γ,11.Νικολάου Σ. Παίκτες που δεν αγωνίστηκαν: 12.Μήτσης Χ,13.Τσάϊμος Κ, 14.Δημολίτσας Α,15.Αθανασόπουλος Γ.